Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, doktor nauk medycznych. Ukończył z wyróżnieniem wydziały lekarski i lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz uzyskał dyplom specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej. Jest wieloletnim pracownikiem Oddziału Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Onkologicznej Szpitala im. N. Barlickiego w Łodzi. Uczestnik kongresów krajowych i zagranicznych (Wiedeń, Bochum, Timisoara, Innsbruck) o tematyce chirurgicznej oraz licznych kursów szkoleniowych dotyczących implantologii, chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii przyzębia. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgi Szczękowo Twarzowej.

Z pasją oddaje się pracy w gabinetach Szyszkowscy Dental Clinic zapewniając doświadczenie, niezawodność, światowe standardy, oraz wysoki komfort leczenia swoim pacjentom.

Rozprawę doktorską „Ocena wybranych czynników rokowniczych w leczeniu implantologicznym jamy ustnej” obronił w 2019 roku.

Jest autorem artykułów naukowych z zakresu implantologii w angielskojęzycznych czasopismach naukowych, takich jak Implant Dentistry.