Stomatologia-Szyszkowscy-Dental-Clinic

Stomatologia zachowawcza

Jest to dziedzina stomatologii wykorzystująca wszystkie metody prowadzące do utrzymania zębów w ich naturalnym kształcie. Głównym jej zadaniem jest leczenie próchnicy, która jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą zębów. Warto pamiętać, że bakterie znajdujące się w jamie ustnej mogą powodować problemy nie tylko w obrębie uzębienia, ale także  choroby s erca, nerek czy stawów. Leczenie próchnicy jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia!
Współczesna stomatologia jest mało inwazyjna i bezbolesna, a jej podstawowym celem jest zrekonstruowanie kształtu, koloru oraz funkcji zniszczonego zęba. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości nowoczesnych materiałów do wypełnień, możliwe jest wykonanie rekonstrukcji ”niewidocznych dla oka”, wiernie odtwarzających naturę.
W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy następujące zabiegi:
  • wypełnienia stałe światłoutwardzalne
  • wypełnienia stałe wzmocnione wkładami z włókna szklanego
  • wypełnienia czasowe
  • leczenie nadwrażliwości zębów
Zabiegi stomatologii zachowawczej wykonywane są w lupach zabiegowych. Praca w powiększeniu umożliwia wysoką precyzję opracowania próchnicy i dokładną odbudowę tkanek twardych zęba, nieosiągalną w przypadku pracy bez powiększenia.

Bezbolesne leczenie przy wykorzystaniu doskonałej jakości materiałów stomatologicznych!

Bezbolesne leczenie przy wykorzystaniu doskonałej jakości materiałów i sprzętu stomatologicznego! Dzięki niezwykłym zdolnościom manualnym naszych specjalistów, jesteśmy w stanie odbudować ząb w sposób idealny, zwracamy dużą uwagę na wysoki poziom estetyki i dbamy o to, aby zachowywać przy tym funkcjonalność zęba.

…czytaj więcej o stomatologii estetycznej
…czytaj więcej o stomatologii dziecięcej