Leczenie endodontyczne

Jest zabiegiem polegającym na oczyszczeniu systemu kanałowego zęba z zainfekowanej lub martwej miazgi. Leczenie kanałowe jest procedurą czasochłonną, wymagającą wysokich kwalifikacji lekarza oraz kosztownego instrumentarium.

Leczenie Kanałowe Szyszkowscy Dental Clinic

Jest to zabieg skomplikowany, który może przysporzyć trudności na każdym etapie    (wynikających najczęściej z anatomii zęba). W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo pracujemy tylko na najlepszych materiałach. Do endodoncji od dłuższego czasu wykorzystujemy niezastąpionego Endo Pilota. Urządzenie pozwalające na bardzo precyzyjne mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych, a następnie niezwykle szczelne ich wypełnienie za pomocą ciepłej gutaperki. Endo Pilot zdecydowanie skraca czas przeprowadzanych zabiegów endodontycznych, jednocześnie podnosząc ich jakość. Nieodzownym elementem leczenia kanałowego jest diagnostyka rentgenowska, którą również jesteśmy w stanie wykonać na miejscu w gabinetach Szyszkowscy Dental Clinic, dzięki radiowizjografii firmy Sirona.
Najtrudniejszymi przypadkami, zobliterowanymi, niedrożnymi, zagiętymi kanałami, złamanymi narzędziami endodontycznymi pozostawionymi w kanałach, zamykaniem perforacji zajmuje się nasz endodonta lek. dent Judyta Telęga Kolasińska, która przeprowadza leczenie kanałowe pod mikroskopem.