RVG – Radiowizjografia Cyfrowa Sirona

Radiowizjografia (wewnątrzustna radiografia cyfrowa) to zdjęcie punktowe rejestrowane na czujniku cyfrowym zamiast na kliszy. Radiowizjograf jest urządzeniem bezprzewodowym, łączy się dzięki Wi-Fi z komputerem. Jest łatwy w obsłudze, mimo minimalnego naświetlenia mamy możliwość uzyskania dobrej jakości obrazu.

Niewątpliwym atutem tej metody jest zmniejszenie do minimum dawki promieniowania jonizującego, które pochłania pacjent. Odczyt obrazu możliwy jest od razu po prześwietleniu potrzebnej części jamy ustnej. Dzięki możliwości cyfrowej obróbki pozyskanego obrazu znacznie zwiększają się możliwości diagnostyczne. Proces skanowania może przebiegać w niemal ciągły sposób, z możliwością wykonywania zdjęcia za zdjęciem. Radiowizjografia pozwala m.in. precyzyjnie określić długość kanału zębowego, dokonać analizy poprawności wypełnienia kanału, czy też określić gęstość kości.

Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko niepełnego oczyszczenia kanału. Mamy również możliwość sprawdzić ułożenie zębów, czy też wykryć ciało obce w obrębie szczęki. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne. Do ust pacjenta wkładany jest specjalny czujnik. Wykonany on jest z materiału, który doskonale dopasowuje się do jamy ustnej pacjenta i nie powoduje u niego żadnego dyskomfortu.

Radiowizjografia jest doskonałym ułatwieniem zarówno dla pracy stomatologa, ale również pacjenta. Zdjęcie można wykonać w gabinecie, tuż przed podjęciem leczenia. Nie ma konieczności udawania się w odrębne miejsce. Jest więc doskonałym sposobem na oszczędzenie cennego czasu pacjenta.